Pohled na Javorový z balónu

Co vše můžete vidět z výšky?

Proleťte se horkovzdušným balónem nad důvěrně známými místy nebo naopak zaleťte do neznámých končin. Nabízíme vyhlídkové lety balónem na Moravě i ve Slezsku!

Určitě jste v poslední době viděli ve svém okolí horkovzdušný balón. Možná se důstojně vznášel nad místními kopci, možná se pomalu pohyboval jakoby kousek nad zemí. A tehdy Vás napadlo: „Jaké by to bylo?“. Jaké by bylo stát v koši a pomalu se pohybovat vzduchem, při letu být přímo venku, nebýt schovaný za tvrzeným sklem letadla.

Chceme Vám nabídnout vyhlídkový let horkovzdušným balonem v místech, která znáte ze země anebo třeba nad lokalitami, které jste nikdy nenavštívili. Může to být let nad Beskydami, můžeme letět nad hustě obydlenými oblastmi Třinecka, Frýdecko - Místecka, můžeme se podívat nad průmyslovou Ostravu, můžeme si prohlédnout krajinu v okolí Břeclavi a Hodonína. Anebo se proletíme nad Hukvaldami či Bouzovem. To všechno záleží na dohodě a příznivém počasí.


Jak to všechno začalo?

Slovo pilota :)

Jmenuji se Martin Činčala, a kdyby mi někdo před deseti lety řekl, že budu létat balonem, tak se budu opravdu smát. Tehdy mi opravdu létání nic neříkalo. Ale v té době jsem několikrát viděl balon, který se v podvečer vznášel někde nad dálnicí u Prostějova. Tehdy jsem si říkal, že to musí být úžasná romantika „viset“ vysoko nad zemí a pozorovat lidské plahočení. Uběhlo několik let a balony mi nějak nedávaly spát. Začal jsem se vyptávat. Neznal jsem nikoho, kdo by létal, tak jsem sbíral informace u paraglidistů. Ti milují nebezpečí a moje otázky odbývali tím, že se tam nemá co stát, proto je zbytečné vůbec o balonech mluvit. A zase utekl nějaký rok. Znovu jsem se zeptal svého kamaráda paraglidisty na balon a ten mě zmrazil památnou větou: „Co tě znám tak o balonu mluvíš a ještě jsi pro to nic neudělal“. Tím popudil moje ego. Za týden jsem si koupil letenku a jako pasažér absolvoval svůj první let. Za rok a jeden měsíc jsem se poprvé odlepil ze země ve svém balonu jako pilot. Tomáši díky!


Pilot balónového létání

Martin Činčala

PILOT

Každý let je pro mě nová divadelní hra, kterou připravila krajina.

  Email Martin


Naše balony

MALÝ BALON – 3 OSOBY

Náš malý balon až pro 3 osoby a pilota jste již na obloze Slezska určitě viděli!

VELKÝ BALON – 6 OSOB

Nově se můžete proletět ve velkém balonu až pro 6 osob a pilota. Koš balonu s dvířky a sedačkou umožňuje let také vozíčkářům.


Speciálně pro invalidy

DVÍŘKA V KOŠI A SEDAČKA

Koš našeho VELKÉHO balonu je přizpůsobený pro let vozíčkářů díky dvířkům a možnosti instalace sedačky.